PLAVÁNÍ V BAZÉNU
pro děti od 6-ti měsíců do 3 letKojeneckým plaváním je u dětí od narození do 3 let myšlena činnost ve vodě spojená především s hrou. Vracíme děti zpět do vodního prostředí, ve kterém jim bylo v období nitroděložního vývoje tak dobře.

Nejlépe je začít s kojeneckým plaváním od narození, jelikož se dítě na vodu přirozeně adaptuje a nemá z ní strach. Voda jej nadlehčuje, ulehčuje mu pohyb a je v ní rovnoměrně procvičováno svalstvo, které není při pohybu dítěte na suchu namáháno.

Děti se učí splývat v poloze na zádech i na bříšku, potápí se, skáčí do vody, začínají se orientovat pod vodou. Dále získávají základní plavecké dovednosti a pěstují si cit pro vodu. Toto vše jim bude sloužit po třetím roce života k výuce samostatného plavání. Zatím je pro naše "malé vodníčky" důležité, aby při náhodném pádu do vody podvědomě využili všeho co umí k záchraně vlastního života.
V metodice se plně respektuje nálada a potřeby dítěte související s věkem, zdravotním stavem, schopnostmi a možnostmi dítěte.


POZITIVNÍ PŘÍNOSY PLAVÁNÍ V BODECH


PŘIHLAŠENÍ DĚTÍ NA PLAVÁNÍ

K přihlášení kontaktujte prosím naše plavecké instruktorky každý pracovní den od 8:00 do 15:30 hodin na tel. 728 160 975.
Ty Vám poskytnou přesné informace, kdy plavání začíná, pozvou si Vás dle zájmu na zkušební hodinu, na prohlídku plaveckého centra nebo na úvodní schůzku zájemců plavání.
Je důležité si nechat potvrdit od dětského lékaře, že nemá námitek proti plavání.

CO SI VZÍT DO BAZÉNU